CYKLONÁREZ 2 – údržba mozgov

CYKLONÁREZ 2 – údržba mozgov

Rita Ora moderovala v župane. Fico predstavil nové balíčky a na pumpe našli batoh s prachmi od mamičky. Po roku zahlcovania opäť zvolávame mozgy cyklistov na plánovanú údržbu. Ak nechceš zakrnieť, nastav strelku na sever.

Dni sa krátia,  snehu pribúda a termín druhého zimného zúčtovania sa blíži. Odlož medaile do škatule, srkni si teplého čaju a pohladkaj blízkych. Tvoje staré JA vidia dnes poslednýkrát! Dvere na dome už nikdy neotvorí ten starý živočích, lež muž, ktorý sa postavil prírode. Chlap, ktorý preukázal vôľu žiť. Mega tato. Turbo kanec. No dobre, tak možno nie, ale aspoň na chvíľku zabudneš na všetky tie nepodstatné veci. (Ozaj, ženy sa nezmenia na chlapov, zostanú pekné, len sa mi to nechce prepisovať)

Postav sa horskému chladu 13. januára v Partizánskej Ľupči na úpätí Nízkych Tatier. Pretekárov rovnako ako vlani čakajú dva varianty terapie. Základná a ťažká. Prvá meria 17 kilometrov a nechá vás prebrodiť 630 výškových metrov chladom. Ťažká meria 21 kilometrov a má cca 1000 metrov prevýšenia.POZOR!
Kapacita pretekárov je 70 ľudí spolu v oboch kategóriách. Registrácia na štarte nebude možná. Účastníci prvého ročníka už pozvánky dostali. Ak sa chceš pripojiť do skupiny bojovníkov, máš čas na registráciu do 14. decembra. O deň neskôr budeme losovať o voľné fleky.

AKO SA REGISTROVAŤ?
Pošli nám mail na: ahoj@bicyklomposlovensku.sk s tvojim dátumom narodenia, celým menom, trasou, kategóriou v ktorej máš záujem štartovať a telefónnym číslom do 14. decembra 2017.

ČO BUDE NASLEDOVAŤ?
Účastníci prvého ročníka majú čas na rozmyslenie do konca novembra. Po tomto dátume zostane XY voľných miest a o tie sa bude losovať 15. decembra 2017. Vyvolení majú následne čas do 25. decembra na úhradu štartovného. Ak to nestihnú, budú vyradení  a na ich miesto postupuje do hry ďalší pretekár z vylosovaných náhradníkov.

ŠTARTOVNÉ
Oproti minulému roku trošku stúplo - na 15 eur. Má to niekoľko dôvodov. Prvým je, že nám 20% z tejto sumy začal odžierať štát. Ďalší dôvod je zvýšenie zdravotníckeho zabezpečenia. Veľa sme o tom písali už vlani. Pretekári idú krajinou na veľa miestach bez signálu a pravdepodobne to bude v mraze. „Obyčajná“ zlomenina nohy, ktorú si v lete nemusí nikto všimnúť polhodinu, sa v chlade môže behom minút rozvinúť na stav ohrozujúci život. Preto potrebujeme mať túto stránku zabezpečenú aj vo vašom záujme čo najsilnejšie, aby sme dokázali pretekárov v prípade potreby vypratať z terénu čo najrýchlejšie.  V tomto kontexte rovnako ako vlani odporúčame pretekárom na deň preteku uzavrieť poistenie pre zásah Horskej záchrannej služby.

TRASA ZÁKADNÁ – 17km 630metrov stúpanie
vedie z Partizánskej Ľupče po asfaltovej ceste (dúfame, že bude zasnežená) Ľupčianskou dolinou v neustálom no veľmi miernom stúpaní. Po zhruba 14tich kilometroch nasleduje odbočka do osady Magurka a tri kilometre cesty, ktorá stúpa oveľa prudšie. „Bič plieska na konci“ platí doslova aj tu, posledné zvyšky síl z vás vysaje záverečné stúpanie.

 

TRASA ŤAŽKÁ  - 21km, 1000metrov prevýšenie 
vedie z Partizánskej Ľupče, odbočuje na poľnú cestu smerujúcu do Liptovských Kľačian a z nej sa hodíte na lesnú cestu. Dlhým traverzom vystúpite pod vrchol Prednej Magury. Ďalej čaká na pretekárov zjazd lesnou cestou (nič strmé) späť do Ľupčianskej doliny. Tam sa trasa napojí na Základnú trasu a pokračuje miernym stúpaním hore dolinou až po odbočku do osady Magurka, kde rovnako ako na prvú skupinu číha trojkilometrové stúpanie s krutým záverom. POZOR! Túto trasu zatiaľ nemáme povolenú, rozhodne sa vo štvrtok, v najhoršom pôjdu všetci pretekári základnú trasu. 


CESTA SPAŤ
Pretože cieľ  je inde ako štart, čaká pretekárov návrat do miesta štartu (základnou trasou v klesaní). Preto odporúčame, aby si pretekári nachystali aj teplé a suché oblečenie, ktoré si pred štartom nabalia do označených vriec a tie im budú vyvezené do cieľa, kde sa v chate Magurka budú môcť preobliecť.

KATEGÓRIE
Fatbike muži/ženy 
MTB muži/ženy 
E-bike

ČASOVÝ PLÁN
  7:30 – 10:30 registrácia pretekárov 
11:00 -  štart preteku
14:00 – vyhlásenie výsledkov na chate a ukončenie akcie
14:20 – 15:00 návrat pretekárov 

POVINNÁ VÝBAVA A VÝSTROJ PRETEKÁRA
Na trasu budú pustení len jazdci s cyklistickou prilbou riadne upevnenou na hlave. Pretekári, ktorí si prilbu snímu počas jazdy, budú diskvalifikovaní. Odporúčame teplé oblečenie, dlhé rukavice a teplé topánky prípadne zimné návleky. 

UPOZORNENIE
Organizátori si vyhradzujú právo na zmenu trasy, zmenu času štartu, doplnenie povinnej výbavy aj prehodnotenie kategórii. Pretekári sa počas preteku musia riadiť pokynmi organizátorov. 

AKO BOLO VLANI? KUKAJ TU:
Článok od MTBIKER.sk : https://www.mtbiker.sk/clanky/8769/reportaz-1-zimny-cyklonarez-slovo-narez-tam-nebolo-len-tak.html
Reportáž TV Markíza: https://www.facebook.com/BicyklomPoSlovensku/videos/1360524047331789/
Reportáž TV JOJ: https://www.facebook.com/BicyklomPoSlovensku/videos/1360793307304863/
Udalosť a novinky: https://www.facebook.com/events/793671334145161/

Tvoj komentár

Všetky polia sú povinné

Meno:
E-mail: (nezverejnený)
Komentár