Naše výlety

Ako bolo o takomto čase….

Vždy v polovici februára už čakám jar. Buď  pre príchod najlepšej lyžovačky z celého roka, alebo pre stopenie snehu na cestách a prvú jarnú jazdu na bajku. Vždy už bývajú dni, kedy vo vzduchu cítiť, že zima sa porúča a  slnko vydrží na oblohe o niečo dlhšie. Vidina letných pív na terasách je o poriadny kus bližšie ako v októbri, keď začíname po skriniach hľadať teplejšie handry. Zo zvedavosti som nakukol do archívu, čo sa vlastne dialo vlani, predvlani…. Aká bola vtedy zima? A bolo už naozaj cítiť jar?

február 2015
Bol týždeň pekného počasia, vonku to vyzeralo jarne, ale v kopcoch stále mrzlo. Myslím, že to bol jeden z najtragickejších týždňov v Tatrách tej zimy – svoju životnú púť skončilo veľa ľudí po pošmyknutí a následnom páde, ktorý na tvrdom snehu nedokázali zastaviť. Aj tu na Baranci bolo vtedy tvrdo a taká naozajstná parádna lyžovačka začala až nižšie, keď sa do svahu plnou silou oprelo slnko.

 

február 2016
Večer sa spustilo husté sneženie, vločky veľké ako poháre. Ticho, žiadny vietor. Hodil som bicykel do auta a rýchlo sa vyviezol pod Žiarsku dolinu, aby som nezmeškal rozprávkové sneženie. To, samozrejme, na truc  trošku ustalo, ale večerná jazda to aj tak bola parádna.  Na fotkách vidieť, že snehu v tom čase nebolo veľa a dalo by sa to porovnať s terajšími podmienkami. No, a fatbike, to bol vtedy hit.

 

20.február 2017
To už na Kokavských lúkach vyháňali cyklisti lyžiarov z bežeckých tratí. Snehu možno máličko viac ako tento rok, ale podmienky v podstate veľmi podobné. Kto mohol a chcel, obzeral už o tomto čase bicykle.

 

20.február 2018
Mali sme za sebou výdatné sneženie a kopy “prachu”. Vysoko v kopcoch bolo nebezpečne, ale parádnu lyžovačku hlásili z Magurky. Pretlačili sme si pár cikcakov lesom a pod nami sa otvoril krásny žľab zarastený mladými stromami. Bola to najlepšia lyžovačka tej zimy. Dolu sme zložili batohy, všetko nepotrebné povešali na stromy a vyšliapali to ešte raz. Keby sme nemuseli byť poobede v meste, krútime sa tam hore-dole ešte dnes.

 

16.február 2019
Konečne prišiel domov nový fotoaparát. Vonku bezvetrie a mrázik len taký, aby sa nepovedalo. Smer –  obľúbená Veterná Poruba a parádne výhľady na celý Liptov, Nízke aj Západné Tatry. Mesiac svietil tak, že svetlo ani nebolo treba. Jazda po firnových poliach bola ako niekde v severských krajinách. Kolesá sa takmer vôbec nezabárali do snehu a dalo jazdiť krížom-krážom po hladkom snehu, cez lúky a polia všetkými smermi.


február 2019
Teda len pár dní po nočnej jazde to za denného svetla pod modrou oblohou už naozaj vyzeralo na jar. Po kopách odhrnutého snehu, ktorý napadol začiatkom januára, zostali na krajoch ciest už len malé mantinely ako spomienka na tuhú zimu. Na cestách už spod snehu vykúkal asfalt, ktorý nahrievalo slnko a sneh sa topil každým dňom viac.

 

16.február 2020
Napriek slabej zime to nevyzerá veľmi rozdielne od tej minulej. Na ceste je stále sneh, ale rovnako ako vlani, už kde tu vykúkajú tmavé fľaky asfaltu. Stačí pár slnečných dní a budú sa dať jazdiť poľné cesty medzi liptovskými dedinami. Tak už len vydržať! Sezóna je na dosah.

 

Ak sa už tiež neviete dočkať prvých teplých dní a jázd na bicykli tak ako my, potom je najvyšší čas dať si bicykel do poriadku, aby vám úvod sezóny neprestál zaparkovaný v poradovníku servisu. Určite ste si už všimli brutálne ceny v našom e-shope a rovnaké na vás čakajú aj v našich predajniach. Je čas využiť to, tak neváhajte a vyberte sa na lov. Naši chlapci vás už čakajú na predajniach Bicyklom po Slovensku v Liptovskom Mikuláši aj Leviciach.

Bicyklom po Slovensku – Liptovský Mikuláš
Okoličianska 61
+421 918 383 204

Bicyklom po Slovensku – Levice
Čsl. armády 10
+421 948 570 370


PS: Z toho článku je jasné, že po zime sa radi štveráme za Vetrenú Porubu a aj to, že nám šibe už menej ako v roku 2008 🙂

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *