Naše výlety

Bicyklom z Liptovského Jána do Svidovského sedla

Aj túto sezónu sme opäť začali organizovať spoločné cyklovýlety. Okrem už tradičných štvrtkových popracovných sme pridali aj tie sobotné, kde nás neženie tma a môžeme prejsť väčší kus sveta v pohodovom tempe. Prvým výletom sme sa vydali do Svidovského sedla v Jánskej doline.

Kto pedáloval z mesta, mohol sa pridať k nám už pri našej predajni v Liptovskom Mikuláši. Spolu sme odštartovali niečo po ôsmej ráno poza Váh do Uhorskej Vsi. Nasledoval krátky presun po asfalte cez Liptovský Ján ku Stanišovskej jaskyni, kde bolo oficiálne miesto stretnutia. Chvíľka čakania na ostatných a už aj stúpame hore dolinou popri riečke. Asfaltka po poskrúca pomedzi skaly, les a cestu a kým sa nazdáme pozvoľna prejde do lesnej cesty.

Ešte pár zákrut, črpák pravej horskej žinčice a už sa nám črtajú prvé výhľady na hlavný hrebeň Nízkych Tatier. V severných žľaboch ešte stále vidieť sneh, naša cesta je našťastie suchá a pohodlne zjazdná až na pár mlák po týždni dažďov. Sme v sedle!  Chvíľka oddychu, niečo zhltneme a ide sa dolu smerom na Malužinú. Lesná cesta sa napojí na asfaltku, preletí popri kameňolome a napriek nastraženým TROM rampám schádzame na hlavnú cestu. Chvíľku po nej a hneď odbočujeme na paralelnú bočnú cestičku do Kráľovej Lehoty.

 

Dáme opäť niečo pod zub a kto sa ponáhľa domov odtiaľto už pokračuje popod lesy do Hrádku a popri Váhu do LM. Elektrikári a pár z nás, ktorí nemáme dosť pokračujeme na Svarín a začíname ukrajovať z nekonečného stúpania na hornú nádrž elektrárne Čierny Váh. Počasie nám praje, výhľad parádny. Chvíľku oddych a už aj šuštíme dolu. Chalani z hornoliptovských dedín odbočujú na lesnú cestu a valia inam, my ostatní sa vraciame do Kráľovej Lehoty, nastúpame ešte do Liptovskej Porúbky a popri Váhu minieme Ján, preletíme Uhorskú Ves a prašná cesta nás dovedie späť do Liptovského Mikuláša. Bol to parádny deň, ktorý vyniesol necelých 80km. Perfektné.

Ďakujeme všetkým, ktorí ste prišli. Tešíme sa na vás opäť pri ďalších jazdách. Sledujte nás tu alebo na facebooku. Všetky naše cyklovýlety organizujeme pre vás úplne zadarmo, stačí sa pridať. Ak by ste nás chceli podporiť, stačí si niečo kúpiť cez eshop alebo v našich predajniach Bicyklom po Slovensku v Liptovskom Mikuláši alebo Leviciach.
Ahojte

Mohlo by vás zaujímať

Jeden komentár ku článku “Bicyklom z Liptovského Jána do Svidovského sedla

  1. Lukáš píše:

    Ahoj. Krásny výjazd. Chcelo by to ale aj výcuc z GPS, aby som si to mohol hodiť do Locus a prejsť si to po vašich stopách. Dikes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *