Akcie

Výber cyklistického sedla na mieru – aby zadok nebolel

Všetci, ktorí tlačíme do pedálov poznáme nepríjemnú stránku bicyklovania v podobe boľavých zadkov. V šťastnejších prípadoch trvá tento stav len pár prvých jázd na jar, kým si zadok “zvykne”, že už nesedí na gauči, ale nastal čas opäť niečo so sebou robiť.

Tí menej šťastní bojujú s týmto problémom celú sezónu. Nemusíme si predstavovať príliš veľa, aby sme pochopili, že bicyklovanie, ktorého súčasťou je isté štádium utrpenia neprináša toľko radosti, koľko by mohlo.

NASTAVENIE
Pri kúpe bicykla nemá zákazník na výber z rôznych druhov sediel. Aké tam je, také tam je a hotovo. Buď si nový majiteľ zvykne, alebo nie. Ak nie, existujú len dve možnosti: 1, kúpiť nové a vymeniť ho 2, trpieť. Výmena sedla za nové však nemusí v každom prípade priniesť úľavu.  Dokonca to môže byť ešte horšie. Ako si vybrať? Čo robiť?

NOVÉ SEDLO
Aby ste nekupovali mačku vo vreci, prichádzame do sezóny 2022 so sériou testovacích sediel od tých lacnejších po drahšie verzie z rôznych značiek. Základom dobrého výberu je však poznatok o tom, akú šírku sedla potrebujete. Tu spolupracujeme zo značkou PRO.

Vďaka meraniu (nebojte, žiadne obchytkávanie zadku) na ich prípravku zistíme šírku sedacích kostí. Potom už vieme, či potrebujete užšie alebo širšie sedlo. Následne to už necháme na pocite. Vyberiete si z pravdepodobne vhodných sediel také, ktoré sa vám páči najviac a spĺňa Vaše predstavy o kvalite aj cene.

EŠTE SA UVIDÍME
Meranie šírky kostí je získanie informácie našepkávajúcej správne sedlo, no reálny svet vie niekedy pripraviť nemilé prekvapenia. Preto Vám vybrané sedlo osadíme na Váš bicykel a zapožičiame na jeden – dva dni, aby ste zistili, či sa stav zlepšil a je to naozaj to pravé. Či sa cítite pohodlne a komfortne. Ak nie, skúsime iné. Ak áno, sedlo Vám vymeníme za nové rovnakého druhu.

CENNÍK SLUŽBY
Túto službu ponúkame zdarma. Zákazník uhrádza len zálohu vo výške plnej sumy sedla, ktorú následne buď zaúčtujeme za nové sedlo, alebo vrátime v plnej výške.

KDE NÁS NÁJDETE
Už roky sme v Liptovskom Mikuláši rovno pri výpadovke na Liptovský Hrádok, tesne pred odbočkou na Podbreziny, Smrečany, Žiar a Veternú Porubu

Bicyklom po Slovensku
Okoličianska 61
0918 383 204

 

author-avatar

Majo Illéš - krátko o mne

Volám sa Majo Illéš a som najstarší chren z partie, prvá písomná zmienka o mne je z roku 1981. Pár rokov som pracoval ako profesionálny horský záchranár, následne ako redaktor v motocyklovom časopise Motohouse, pretože môj život vtedy napĺňali motorky a cestovanie. Neskôr som okúsil prácu kameramana a strihača v televízii, až sa to napokon celé zlialo a teraz môžem fotiť, písať, kamerovať, cestovať, chodiť po horách a žiť svoj sen vo vlastnej firme – Bicyklom po Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.