Naše výlety

Cvyklo pohár 2019 – Hybe

Cvyklo pohár 2019 odštartoval sériu pretekov horských bicyklov v Hybiach Pachovou cyklovačkou. Slnko pieklo, na oblohe ani mráčka a úsilie organizátorov tak nevyšlo navnivoč. Prvý ročník akcie tohto formátu v Hybiach prilákal jazdcov z Liptova, no nemálo ľudí meralo cestu aj zo vzdialenejších kútov Slovenska, aby si mohli zajazdiť v kraji hybského zbojníka – Pacha. Napokon bolo záujemcov až toľko, že sa ani nepopchali. Preto na štarte hlavnej kategórie stála “len” stovka šťastlivcov.  Zdá sa, že záujem o tento formát “dedinských” pretekov rastie a čoraz väčšia skupina ľudí stráca záujem “lakťovať” sa v rade na guláš s tisíckou ďalších účastníkov. Veď ako sa hovorí: dobrého veľa nebýva. A tak to bolo aj tu. Dostatok všetkého pre všetkých bez zbytočnej nervozity, dlhého vyčakávania, radov, naťahovaní a neraz aj pritrápnych prezentácii veľkých sponzorov.

 

Poďme ale ku preteku. Čo sa dialo v detských kategóriách neviem, lebo som sa rozhodol obkrúžiť dlhú – červenú trasu (na ebajku, sorry, fotil som). Uhladené a vykosené bežecké trasy vyviedli jazdcov z Hýb medzi lúky a repkové polia. Páľava nenormálna, ale vyzerali šťastní :). Potom nasledoval zjazd k Váhu, prechod cez železný mostík, ktorý má najlepšie roky za sebou, tuším ešte jedna rozbitá lúka od diviakov i kráv a šup na lesnú cestu. Tá sa vlnila lesom vpravo vľavo hore i dole až napokon naviedla jazdcov cez ďalší mostík ponad Váh späť na hybskú stranu chotára. Krátky prudký briežok a potom opäť úpek po lúkach a poliach okolo dediny až do či skôr na samotné Peklo. Tak sa teda volal vŕšok z ktorého sa jazdci už vrhali do posledného zjazdu okoreneného vykopaným chodníčkom s klopenkami a tuším som zazrel aj nejaké vlnky či malý skok. Odtiaľ to bolo do cieľa už len kúsok.

 

Dĺžkou trasy nešlo o dlhý pretek ani nejaký náramný maratón, ale na spestrenie víkendu super podujatie a myslím, že v tej horúčave bolo 20 km tak akurát. Organizátori sa už teraz “vyhrážajú” ťažšou trasou na budúci rok, tak uvidíme. Každopádne na tejto sa nám ako obchodíku s bicyklami celkom darilo, veď 4 bajky od nás boli na bedni v štyroch rôznych kategóriách. Jakub Šiarnik v mužoch doviedol Ghost Lector na druhé miesto, rovnako druhé zobrala v ženách Annamária Uhrinová na Rock Machine Blizz CRB. Lukáš Ondrejka vystrelil s karbónovým SUPom prvé miesto v junioroch a druhé brala aj Anička v deťoch na Rock Machine Thunder. Gratulujeme. Takže ak rozmýšľate o novom bajku, viete, kam prísť : )
V úplnom závere sme ešte v detskej tombole odovzdali šťastnej víťazke detský bicykel Rock Machine Thunder 24 a mohlo sa baliť. Ďakujeme organizátorom za parádnu akciu a možnosť byť jej súčasťou. Vidíme sa na druhom kole.

Bicyklom po Slovensku
Okoličianska 61 Liptovský Mikuláš

 

2 komentáre ku článku “Cvyklo pohár 2019 – Hybe

  1. Jano píše:

    ….to sa musím s tebou pomerať za tieto slová a obrázky( dnes sa budu dukáty rozdávať pod Kriváňom, ty už vieš kde…) . Zbojnícky kapitán Pacho

  2. Dominik píše:

    Ďakujem za fotky a report 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *