Akcie

Duatlon na Zlatý vrch

Prvý ročník horského duatlonu v Ľupčianskej doline nás čaká už 21. septembra 2019. Registruj sa už dnes, kým je miesto.

Prečo duatlon
v horách Ľupčianskej doliny organizujeme náš zimný pretek – Cyklonárez, ktorý nám každým rokom rastie na náročnejšie podujatie. Blíži sa štvrtý ročník, ktorý bude zas o kus väčší a niektoré organizačné veci by sme si radi „testli“ v predstihu. Pretože zo Železného je to na hrebeň Nízkych Tatier čoby skalou dohodil, vymysleli sme duatlon, ktorý pretekárov vytiahne na miesta s nádherným výhľadom.

Bude to peklo?
Nie, nebude. Snažili sme sa vymyslieť trasu tak, aby ju zvládol aj trošku lepší rekreačný športovec a mohla sa tak zapojiť širšia skupina ľudí aj z okolitých dediniek. Navyše, kto si netrúfa na celú trasu, môže ju absolvovať vo dvojici, to znamená, že jeden pretekár prejde cyklistickú a druhý bežeckú časť.

Trasa
Posunuli sme sa hlbšie do doliny. Cyklisti štartujú v časových intervaloch od horárne na Slatvinskom (cca 200 metrov poniže odbočky na Magurku) a lesnou cestou v stúpaní sa vyštverajú pod Salatín. Tento úsek je mierne ale stále stúpanie cca 4km. Potom nasleduje krátky zjazd a ďalší stupák cca 1,5km. Následne opäť zjazd, výjazd na asfaltovú cestu a posledné krátke stúpanie do Železného.
Celkovo je to okolo 11km a 500 výškových metrov.

 

Beh začína na Železnom po odložení bicykla. Pretekári sa prehupnú cez štátnu cestu a pokračujú po lesnej ceste k horárni Kapustisko, starou asfaltkou na Magurku (asfalt cca 1,5km) a ďalej v miernom stúpaní po starej banskej ceste až k jej záveru. Odtiaľ už nastupuje turistický chodník s kilometrovým strmým stúpaním do sedla pod Latiborskou hoľou. Ak vyleziete sem, máte skoro vyhraté. Čaká vás už len dobeh po alpských lúkach na vrchol Latiborskej hole s krásnym výhľadom. Spolu je to cca 9km a okolo 800 výškových metrov. Treba však rátať, že musíte ešte zísť dolu späť na Železné, ale tento čas vám už nemeria nikto 🙂

 

Čo s autom
Najideálnejšie pre všetkých pretekárov je dostať sa s autom až na Železné. Tam absolvujete registráciu, môžete si odložiť a pripraviť veci na beh. Cyklisti a jednotlivci sa potom na bicykloch len spustia po ceste na miesto štartu.

Kategórie
Pre prvý ročník sme zatiaľ zvolili cestu menšieho odporu a čo najmenších komplikácií. Preto kategórie zatiaľ delíme len na muži a ženy – v prípade dvojíc pribudne ešte kategória zmiešané družstvá. Dátumy narodenia ale vypĺňate pri registrácii, preto ak usúdime, že sme ok, môžeme to ešte podeliť podľa veku, uvidíme.

Štartovné  
Výška štartovného pre jednotlivca je 14 eur pri registrácii a uhradení online do 10. septembra. Na mieste potom 18 eur, pričom počet voľných miest môže byť obmedzený. Pre dvojicu pri online registrácii je to 28eur, na mieste 34eur, kde bude počet tiež obmedzený.
Limit je 150 jednotlivcov a 100 dvojíc. Registrácia predom je platná až po uhradení štartovného.

Zostaňte naladení, budeme sem postupne pridávať nové info.
Tešíme sa na vás.

REGISTRÁCIA
DUATLON NA ZLATÝ VRCH

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *