Back
AkciaSML
Alpinestars

Alpinestars Vector Tech MIPS enduro prilba Black/Light Gray Matt

MIPS – Prilba vybavená technológiou MIPS® (Multi-Directional Impact Protection System) sa skladá z troch hlavných častí: EPS polystyrénová škrupina, klzná vložka MIPS® a elastoméry, ktoré prvé dve časti spájajú. V prípade nárazu pod uhlom sa elastoméry natiahnu, a umožnia tak mierny pohyb škrupiny prilby voči klznej vložke MIPS®, čím dôjde k absorbcii rotačných síl.

Tento produkt máme v predajni Bicyklom po Slovensku v Liptovskom Mikuláši.
PRÍĎTE NÁS KUKNÚŤ.

145,90 

Vymazať
Popis

Popis

Profesionálna enduro helma s množstvom pokročilých hi-tech technogií pre maximálnu bezpečnosť s nezameniteľným dizajnom Alpinestars. Vďaka vyladenému tvaru a konštrukcii poskytuje na Enduro helmu veľmi nadštandardnú ochranu.


Kľúčové vlastnosti:
– nadštandardne veľké krytie hlavy – vďaka naladenému tvaru má výrazne vyššiu ochranu nielen v zadnej a prednej časti, ale oproti iným tiež po stranách.
– MIPS Technology – táto verzia je vybavená technológiou MIPS, ktorá ešte viac chráni to najcennejšie – mozog. (Viac o technológii MIPS nájdete v texte nižšie)
– vnútorný rám –  skrytá konštrukcia spevňuje celok a zvyšuje pevnosť prednej časti
– technológia výroby šikovne využíva kombinácie vrstiev s rôznou tvrdosťou a ich tvarovanie a vďaka ich spolupôsobeniu rozvádza výraznú časť priamej sily nárazu do bočných smerov a vďaka tomu zníži intenzitu nárazu smerujúce na hlavu.
– špičková technológia výroby škrupiny – Vacuum Formed Shell – In mold technológia pre maximálnu účinnosť peny
– elitný Dial systém umožňuje nastavenie nielen obvodu hlavy, ale aj polohy hlavy v helme v horizontálnom i vertikálnom smere.
– špičkové rýchloschnúce a pohodlné výstelky Quick Dry s antibakteriálnou úpravou.
– výborné odvetranie – Cool Head technology s 19 veľkými otvormi. (Pre ešte väčšie zvýšenie odvetrania je možné zdvihnúť štít do hornej polohy a tým aktivovať väčšie vstupné otvory)
– kompatibilná tiež s okuliarmi MX štýlu. Špeciálny odklápací štítok umožňuje odloženie okuliarov MX pod šilt aj za jazdy.
– špeciálne tvarované pracky tvoria väčší priestor medzi páskami okolo uší a tie tak neprídu do kontaktu s ušami a nedrú
– súčasťou balenia je ochranná taška na helmu s logom
– výstelka je odnímateľná a je možné ju prať
– oplastovanie je aj zo spodnej časti
– spĺňa a presahuje nielen CE normy pre cyklistiku (EN 1078), ale aj normy AS a CPSC.
– Oceňovaná v odborných médiách (okrem iného vybraná a doporučovaná v najčítanejším britskom časopise MBUK).

MIPS – Prilba vybavená technológiou MIPS® (Multi-Directional Impact Protection System) sa skladá z troch hlavných častí: EPS polystyrénová škrupina, klzná vložka MIPS® a elastoméry, ktoré prvé dve časti spájajú. V prípade nárazu pod uhlom sa elastoméry natiahnu, a umožnia tak mierny pohyb škrupiny prilby voči klznej vložke MIPS®, čím dôjde k absorbcii rotačných síl. Jedná sa o pohyb v rádoch milimetrov. Ale aj týchto pár milimetrov, počas oných kritických 2 milisekúnd, môže výrazne znížiť množstvo rotačných síl, ktoré by sa inak preniesli až na mozog.

Zdrojom inšpirácie pre patent MIPS je samotný ľudský mozog. Mozog je obklopený mozgovomiechovom mokom, vďaka ktorému sa mozog v lebke pohybuje a je chránený pred nárazmi. Napodobením prirodzenej ochrany mozgu funguje aj unikátna technológia MIPS, ktorá spoľahlivo chráni váš mozog pred nárazmi a znižuje otrasy, ktoré sú naň prenášané. Tenká trecia vrstva MIPS je umiestnená medzi vnútornou polstrovanou časť a vrchnou EPS škrupinou prilby pomocou špeciálne vyvinutých ohybných úchytov. Svojim usporiadaním nijako neruší celkový vzhľad ani tvar helmy, neznižuje komfort, ani nenarušuje technické vlastnosti. V okamihu nárazu sa vrstva MIPS posunie spolu s hlavou nezávisle na smere nárazu a obmedzí rotáciu mozgu, ktorá môže predstavovať veľké nebezpečenstvo.

Veľkosti (obvod hlavy nad ušami): S (51-55 cm), M (55-59 cm), L (59-63 cm).
Váha: 387 g. Vo veľkosti M a to vo verzii s technológiou MIPS

 

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie

Farba

Veľkosť

S, M, L

Výrobca

Katalógové číslo: - Kategórie: , Značky: ,