Naše výlety

Motivácia pre jazdenie bicyklom v zime

Ukrutná zima u nás síce ešte neúraduje, no ranné mrazy vždy zabrnkajú na psychike pravým celoročným cyklonadšencom. Teploty nízke, no taktiež akurát také, aby vás za snehovou zákrutou prekvapila mláka. Sliny omrznuté cez pol tváre a farebný nos hodný alkoholika. Dilema s oblečením, keď o ôsmej ráno treba 5 kíl návlekov, no presne po polhodine by bohato stačili len 3… a to sa bavíme o dobrom počasí.

Aj o tomto je často jazdenie v zime. Niekedy len stačí v hlave správne nastavený objektív a telo opäť dostane to správne palivo na jazdu vpred! Zábery sú nakrútené z jarného sústredenia tímu PROefekt v Španielsku na Costa Blanca. Teplé prímorské počasie, ohľaduplní vodiči a nádherné prázdne cesty vnútrozemia ponúkajú presne to, čo srdiečko pravého cyklistu potrebuje. Veď uznajte sami. PS: čím viac oblečenia, tým rýchlejšie sú koláče a šaláty von : )

A tá motivácia? Tá je presne v tom lete. V zime treba zaťať zuby, a niekedy ani nie, keď je krásne zasnežená krajinka, ale väčšinou je to len o chlade a sychravom počasí. A to všetko len preto, aby sme na jar, keď vykuknú prvé teplé lúče slnka mohli zájsť ďalej. Kým ostatní stratia mesiac len rozhýbaním sa, my si už naplno vychutnávame teplo a kilometre, nemusíme stonať, že nás bolia zadky, proste hneď jazdíme ako o dušu. A to za tú zimu stojí.

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *