Naše výlety

Na Kojšovskú hoľu pri Košiciach s Martinom Vargom

Môj vôbec prvý kontakt s tyčinkou Marva bol v zime v Žiarskej doline, kde mi sily vyhoreli akosi priskoro. Kamarát vytiahol z batohu tyčinku v nenápadnom obale po ktorom by som v obchode asi nesiahol. Gély z princípu nejem, ale tu sú takmer všetko orechy. Nuž nebránim sa, prečo aj.

Zožujem tyčinku, ktorá okrem všetkého aj výborne chutí. Založím batoh, ešte chvíľku potiahnem lyže ťarbavo po snehu ale postupne cítim, že hlad odchádza a z najhoršieho som pre tento deň vonku. Hneď potom si beriem kontakt na výrobcu a pár ich objednáme aj k nám do obchodu. Tento týždeň som mal možnosť spoznať Martina – výrobcu z Marva tyčinkárene aj osobne. Vybehli sme na bicykloch na vrchol Kojšovskej hole neďaleko Košíc odkiaľ je parádny výhľad a toto miesto stojí za výšlap.

Počas dňa som sa dozvedel o prísadách, trvanlivosti aj živote Martina celkom dosť nato, aby sme tyčinky opäť zaradili do predaja aj v našom eshope, skrátka mi je sympatické, keď niekto hľadá riešenia namiesto šidenia kvality. No a potom cena.

 

Koľko by mala stáť päťdesiat gramová tyčinka z orieškov z Kalifornie alebo iná s príchuťou vanilky z Madagaskaru, keď kilo stojí 1700eur? Ich ceny sú od 1,2 do 1,9 eura. Nie zlé! Možno drahšie, ako tie z Lidla či iných firiem, ktoré sa na tento segment trhu orientujú, ale nestojí ten rozdiel niekoľkých centov za to, že dostaneme do brucha niečo naozaj výborné a popritom ešte podporíme niekoho zo Slovenska?

Tyčinky Marva nájdete aj v našom eshope: prírodné energetické tyčinky 

Jeden komentár ku článku “Na Kojšovskú hoľu pri Košiciach s Martinom Vargom

  1. miro píše:

    tycinky su naozaj vyborne, je super, ze tu mame aj nieco nase slovenske, co obstoji v porovnani s ostatnymi viac nez dobre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *