Naše výlety

Najťažší triatlon sveta na Slovensku?

Peťo Paľa – skromný človek zo Zuberca na Orave, ktorý sa spolu s kamarátom rozhodol zorganizovať triatlon Oravaman. Plávaním začínajú tieto preteky na Liptovskej Mare a odtiaľ sa pretekári dva krát prehupnú bicyklami cez Huty do Zuberca, kde začína bežecká časť v Západných Tatrách a len tá sama o sebe má 21 kilometrov a 1200 metrov prevýšenia. Zdalo by sa, že to je dosť. Ale nie.

 

Do deníčkov triatlonistov pribudol nový pretek – Jánošík. Ten vďaka svojej kráse a náročnosti zaradili do svetovej série XTRI World Tour. Keď sa to stalo, bolo v tejto svetovej sérii len šesť pretekov sveta a Jánošík bol najťažší. Dnes je ich po celom svete šestnásť a ten náš je stále top. Pozrite si video s organizátorom a vstúpte do sveta najkrajších triatlonov planéty.

Ak sa vám naše videá páčia, ktorých je tu už celkom dosť, môžete nás podporiť akýmkoľvek nákupom v našom eshope alebo priamo v kamennej predajni Bicyklom po Slovensku v Liptovskom Mikuláši, kde sa radosťou napríklad spravíme servis vášmu bicyklu.

author-avatar

Majo Illéš - krátko o mne

Volám sa Majo Illéš a som najstarší chren z partie, prvá písomná zmienka o mne je z roku 1981. Pár rokov som pracoval ako profesionálny horský záchranár, následne ako redaktor v motocyklovom časopise Motohouse, pretože môj život vtedy napĺňali motorky a cestovanie. Neskôr som okúsil prácu kameramana a strihača v televízii, až sa to napokon celé zlialo a teraz môžem fotiť, písať, kamerovať, cestovať, chodiť po horách a žiť svoj sen vo vlastnej firme – Bicyklom po Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *