Porovnania a recenzie

Najvyšší Blizz odbočil z poľných ciest do lesa

Značka Rock Machine vyrába karbónové XC modely s pevným rámom už pekných pár rokov. Sám som vlastnil niekoľko variant, no až s príchodom vývojára Jardu Spěšného to celé dostalo zmysel a prvé kusy pod jeho taktovkou už neboli karbónové bicykle len aby boli, ale stali sa z nich pohodlné a hlavne zábavné stroje, ktoré – subjektívne aj dobre vyzerajú.

Mohutná spodná rúra rámu sľubuje pevnosť a v súhre s krátkou zadnou stavbou rám ponúka výbornú ovládateľnosť spojenú s odolnosťou. Podľa osadenia komponentmi sa vyrába viac verzií modelu Blizz CRB – tento rok je ich už päť pričom cena entry modelu štartuje na 1500 a najvyšší model má cenovku euro pod tromi litrami. Rám je ale totožný na všetkých, len u najvyššieho modelu CRB 90 došlo k zmene uhla vidlice, čím narástol rázvor z 1160mm na 1175mm (pri XL).

 

Sám jazdím vlaňajší model, o to viac ma zaujímalo, čo prinesie nový rok, hoci aké také info sme už mali. Lanský rok som si zobral Blizz CRB 90 ako ľahký a rýchly bicykel k celopéru. Musím povedať, že toto rozhodnutie som neľutoval ani pri jednej jazde, dokonca som fulla následne predal. Blizz je zábavný a bezkonkurenčne najpohodlnejší XC hartail, na akom som sa viezol. Necítim sa na ňom natiahnutý ako na raketách a váha tesne nad 10 kíl mi vždy vyčaruje úsmev na tvári pri každom zatlačení do pedálov (ak sa nesmejem, je to len z dôvodu slabej kondičky) : ).

 

Nový Blizz CRB 90 ale vyzerá inak. Z poľných ciest odbočil do lesa a hoci to o sebe tvrdí v popise, myslím, že sa vzdialil aj od maratónov. Ja na ňom milujem jeho váhu, rýchlosť a funkčnosť pri prášení po poľnačkách medzi dedinami. Nový Blizz mieri do lesa na traily a ponúka ešte viac radosti z jazdenia po zvlnených chodníčkoch medzi stromami. Pribudla mu teleskopická sedlovka, napinák reťaze, trailové plášte, nová DVO vidlica a dva kilá…

Tie kilá by možno až tak nevadili, je to teraz bicykel viac na zábavu ako meranie časov a napokon zmenou plášťov, prerobením kolies na bezduše, možno vymenením sedlovky za pevnú by sa z neho zas stal ľahký bicykel, ktorý vie švihať a za hodinku pri večernom pive ho človek opäť prerobí na beštiu do lesa pre jazdenie s kamošmi. Akurát DVO vidlica neponúka ovládanie z riadítok a hoci módov chodu má viac, nezamkne úplne ani na jedenom. A to veru neviem, či je presne to, čo sme chceli.

 

Vo výsledku je to ale zviera. Beštia. Nádherný bicykel – podľa mňa najkrajší z celej kolekcie a to u mňa znamená veľa. Nemôžem predsa otvárať garáž s tým, že ma dnu čaká síce super, ale hnusný bicykel, to jednoducho nejde. Zvádzal by som však boj, či tlačítko na riadítkach spojené s vidlicou vymením za krásu.

Svojim spôsobom v sebe živým nádej, že si zmeriam čas, možno sily. No spravím to? Potrebujem k životu hrať sa na rýchleho, vyhodnocovať grafy? Alebo sa v skutočnosti vozím len pre radosť a zábavu? Ak si tu odpovieš áno, potom je to tvoj stroj. Tých grafov a pomyselných bičov mame predsa každý dosť v pracovných kalendároch, a mimo nich treba žiť. Tak hoď tie zasrané stopky do koša a sadaj naň. Toto je tvoj čas, ktorý nepatrí grafom.

 

Som si istý, že z kúpy tohto bicykla nebude sklamaný nik – teda pokiaľ večer nezaspávaš s predstavou, ako vystupuješ na najvyšší stupienok po zdolaní horského maratónu. Má na sebe všetko, čo by som chcel, XT brzdy, XT radenie, XT kľuky, SLX náboje, 12 prevodov, karbónové riadítka a ešte aj teleskopka bola snom mnohých majiteľov Blizzov. Stačí, že v tebe žije dobrodruh a stanú sa z vás najlepší kamaráti. Rock Machine Blizz CRB 90 nájdete už aj u nás v predajni alebo priamo v eshope, stačí KLIKNÚŤ. (Ak sa nedá, sú už predané)

 

 

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *