Naše výlety

Okruh bicyklom z Liptovského Mikuláša cez Jamník, Vavrišovo a Hrádok

Na večernú jazdu Liptovom sme sa vydali už tradične vo štvrtok podvečer od našej predajne v Liptovskom Mikuláši. Nazbierala sa nás slušná kopa a tak jazda ubiehala. Strihli sme to cez Stošice, nech sa autám vyhneme a potom už bočnými a poľnými cestami. Najskôr cez Beňadikovú do Ondreja a na jeho začiatku hneď prudko hore za dedinku Jamník.

Nasledovala poľnačka do Vavrišova s výhľadmi na Západné aj Nízke Tatry a následne šup ho dolu popri rieke Belej do Liptovského Hrádku. Tam sme zjedli kofolu, chvíľku pokecali a s prichádzajúcim večer padlo rozhodnutie: doklepať tento krásny výlet. Prešli sme hojdacím mostom z Borovej na druhý breh Váhu a hybáj popri ňom až do Podtúrne.

Tam už cesta všetkým Liptákom známa, šotolinka spoza Uhorskej a ďalej popri Váhu až hen do Liptovského Mikuláša, kam sme prišli vo večernom šere. Bol to ďalší pekný výlet. Ak máte chuť sa k nám pridať, stačí prísť. Spoločné výlety organizujeme od apríla do októbra takmer každý štvrtok, sledujte našu stránku a nič vám neutečie.


MAPA TRASY

PRIBLIŽNÉ ÚDAJE
dĺžka trasy 30 km
prevýšenie 340 metrov
vhodné pre horské, trekkingové a gravel bicykle

 

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *