Akcie

Údržba cyklistickej reťaze ultrazvukom

Najnovšia inovácia v našom servise prináša nekompromisnú údržbu pohonu zhodnú s najvyššou úrovňou profesionálnej cyklistiky na tejto planéte. Špeciálne ultrazvukové zaradenia od popredného výrobcu mazaní pre cyklistiku Muc-Off sú navrhnuté tak, aby čistili a mazali reťaz pomocou rovnakej technológie a procesu, ako to robia pre najlepších pretekárov a tímy na svete, ktorým prinášajú neprekonateľné zvýšenie výkonu. Momentálne sme jediní na Slovensku, kto takúto službu ponúka. O čo ide?

RÝCHLOSŤ ZARUČENÁ
Myslíme si, že každý jazdec si zaslúži zažiť profesionálnu optimalizáciu pohonu. Je bežnou, ale mylnou predstavou, že nová reťaz je rýchlejšia ako používaná. Nie je to tak. Ultrazvukovým čistením a následne nanesením profesionálneho maziva sa znižuje trenie, ktoré následne šetrí energiu jazdca, znižuje hlučnosť, spresňuje radenie a tým všetkým vás zrýchľuje.

VYTVORTE TEPLO
Pri procese mazania sa Ludicrous AF alebo Hydrodynamické mazivo jemne zahrejú na presnú teplotu potrebnú pre vytvorenie optimálnej viskozity, aby mazivo preniklo hlboko do všetkých kontaktných bodov v rámci článkov reťaze.

Samotné mazivá obsahujú organické modifikátory trenia a vytvárajú klznú plochu s nízkym trením. Sú to kombinácia zloženia a aplikácia, ktoré znižujú trenie, šetria množstvo wattov, ktoré sú prenášané skrz pohonu na zadné koleso. Výsledok? Viac rýchlosti.

VYSOKO VÝKONNÝ ULTRAZVUKOVÝ ČISTIČ REŤAZE
Najlepší zabijak špiny! Vysokovýkonný ultrazvukový čistič reťazí je profesionálny čistič reťaze, ktorý odstráni zvyšky starého mazania zo všetkých častí a záhybov reťaze dokonalejšie ako čokoľvek predtým.

Rýchlo rozkladá aj tie najlepkavejšie oleje, mastnotu, špinu a dodáva reťazi absolútnu čistotu. Je to prvý krok k zlepšeniu funkčnosti reťaze tým, že zanechá povrch absolútne čistý čím je ideálne pripravený na nanesenie nového mazania – takže pohon bicykla bude fungovať efektívnejšie a aj dlhšie!

LUDICROUS AF je mazivo testované a zdokonaľované počas posledných troch rokov poprednými jazdcami a technológiami v tomto odvetví. Vďaka tomu vytvorili skutočné majstrovské dielo – lubrikant s ultra nízkym trením a vysokou odolnosťou, ktorý vám umožní ísť tvrdšie a rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

HYDRODYNAMIC je mazivo dosahujúce dokonalú rovnováhu medzi rýchlosťou a odolnosťou, takže môžete ísť na “plný plyn” dlhšie. Ručne miešané v Spojenom kráľovstve kombinuje mazanie leteckej kvality s prelomovými prísadami pre extrémne podmienky, aby vzniklo vysoko pevné mazivo tvoriace film, ktorý zabraňuje opotrebovaniu reťaze a kazety bez ohľadu na to, ako moc makáte!

PRE VÍŤAZSTVÁ
Muc-Off je kráľom, pokiaľ ide o optimalizáciu pohonu. V minulej sezóne spolupracovali s elitným triatlonovým tímom BMC Pro-Triathlon a pripravili reťaz, ktorá ich vyniesla na najvyšší stupienok víťazov.

Reťaz bola vymenená za novú – po optimalizovaní a procesu údržby ultrazvukom priniesli zníženie straty energie o  50%, čo viedlo k 2. miestu na podujatí IRONMAN.  Reťaz bola následne vrátená na ďalšiu optimalizáciu (rovnaké počiatočné kroky, len opakované).

Tentoraz sa koeficient trenia znížil o ďalších 10%, čo pomohlo k víťazstvu ďalšieho IRONMANA. Po tejto údržbe vytlačili ešte ďalších 5 % z reťaze! Zložený efekt optimalizačného procesu znamená, že reťaz jednoducho neustále zrýchľuje.

UDRŽATEĽNOSŤ
Možno si myslíte, že snaha o rýchlosť ide na úkor matky prírody. Nie v Muc-Off. Tieto produkty sú vyvinuté so zreteľom na udržateľnosťou, takže náš vysokovýkonný ultrazvukový čistič reťaze je ľahko biologicky odbúrateľný, Ludicrous AF je vyrobený zo 75 % rastlinných materiálov a hydrodynamický mazací olej neobsahuje ropu!

Ultrazvukové zariadenia umožňujú bezpečnú likvidáciu akýchkoľvek kvapalín, takže môžete zažiť rýchlosť a zároveň udržať svet zelený. Okrem toho ultrazvukové hĺbkové čistenie a mazanie pohonu znamená, že drahé komponenty vydržia dlhšie, čím sa minimalizuje odpad a ďalej sa znižuje váš dopad na životné prostredie.

ČO OD VÁS POTREBUJEME
Nemá zmysel vykonať profesionálny servis reťaze, ktorá bude následne osadená na špinavú kazetu a prevodník. Preto potrebujeme ultrazvukom vyčistiť nie len reťaz, ale aj prevodník a kazetu. Až vtedy má tento proces význam. Nezabúdajte na čas. Profesionálne mazivá musia byť nanesené na reťaz minimálne 12 – 24 hodín pred jazdou.

CENNÍK
Služba údržby reťaze zahŕňa všetky potrebné procesy pre dosiahnutie ideálneho chodu pohonu – mechanické čistenie, ultrazvukové čistenie (kazety, prevodníka, reťaze), ošetrenie proti korózii, ultrazvukové nanesenie maziva a následne jeho vytuhnutie. Táto služba je šitá na mieru všetkým, ktorí chystajú sekundy na pretekoch vyššej kategórie.

OŠETRENIE HYDRODYNAMIC – 18,90 (pre cestné bicykle)
OŠETRENIE LUDICROUS AF –     29,00 (pre všetky druhy bicyklov)
POŠTOVNÉ –                                          2,90
*poštovné sa hradí len v prípade doručenia kuriérom alebo poštou

 

ADRESA PRE ZASLANIE
Bicyklom po Slovensku
Okoličianska 61
03104 Liptovský Mikuláš

mobil: 0918383204
nezabudnite uviesť spätnú adresu a kontakt na telefón.

 

author-avatar

Majo Illéš - krátko o mne

Volám sa Majo Illéš a som najstarší chren z partie, prvá písomná zmienka o mne je z roku 1981. Pár rokov som pracoval ako profesionálny horský záchranár, následne ako redaktor v motocyklovom časopise Motohouse, pretože môj život vtedy napĺňali motorky a cestovanie. Neskôr som okúsil prácu kameramana a strihača v televízii, až sa to napokon celé zlialo a teraz môžem fotiť, písať, kamerovať, cestovať, chodiť po horách a žiť svoj sen vo vlastnej firme – Bicyklom po Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.