Porovnania a recenzie

Rock Machine Blizz CRB 90 očami ženy

Ahojte, volám sa Aňa a vo voľnom čase jazdím na bajku. Asfaltu sa snažím vyhnúť a tak drtím terénne cestičky, kde ma ľudia zastavujú so slovami ,,chlapče, tu je zákaz jazdiť.”  Priblížim vám Rock Machine Blizz CRB 90 z neodborného ženského pohľadu, očami amatérskeho jazdca cestou poza mesto, po lese, no taktiež z krutej skúšky (seba samej) na preteku.


Ženský pohľad na vec

Ako roky plynú značka Rock Machine sa stáva obľúbenejšou a známejšou aj u nás na Liptove. Nie len vďaka e-bajkom ,ale najmä netypickým vzhľadom a výnimočnými farbami kostry bajkov. Ako typická žena som sa doň zaľúbila na prvý pohľad. Prvoradý bol vzhľad, až potom komponenty. Dominantou je sivá farba s čiernymi detailami, ktoré hneď upútajú vašu pozornosť, minimálne tak ako moju. Tvary rámu sú jednoduché, so širšími záhybmi a mohutnou spodnou rámovou rúrou. Stačilo pridať jednu fotku bajku na Instagram a už sa zdalo, že je vozeniu koniec a skôr budem odpisovať na správy.  Ani sa im nečudujem, mať ho doma, tak spáva so mnou asi v posteli.

Váha
Pre mňa to bola výrazná a príjemná zmena. Z 13kg hliníkového bajku presedlať na tento karbón s 10,2kg (pre veľkosť M) bol brutálny rozdiel. Bicykel je neskutočne ľahký a jednoducho sa ovláda. Máte úžasný pocit. Ako keby jazdil za vás. Pri jazde ťažkým terénom v stúpaní, ho každá žena zdvihne na plece bez problémov a ani ho nepocíti. Váhou je to teda perfektný bicykel na XC preteky no výrobca vďaka pevnosti rámu sľubuje aj zábavu na trailoch. Terén zvláda hravo za vás. Pri zjazdoch si treba trošku zvyknúť, že stačí mierne naklonenie a bicykel sa hneď berie rezať zákrutu, ale je to len o zvyku.


Na veľkosti záleží
Často som počúvala aký je ťažký prechod na kolesá veľkosti 29. Vraj sa ťažko až nereálne ovládajú v teréne a obzvlášť v zákrutách. S týmto názorom si dovolím trocha nesúhlasiť. Som naučená na 27,5  a priznávam bol to nezvyk, ale nemala som žiaden problém. Skôr som si pri zjazdoch dávala pozor, predsa len ma neustále prenasledovala hrôza z ceny bicykla a tobôž tým, že nie je môj, ale aj tak som išla vyššie rýchlosti a lepšiu techniku ako náhodní cyklisti okolo. Jazdu na 29 som si doslova užívala.  Po asfalte to išlo jedna radosť, v teréne prechádzalo diery bez pocítenia a zbytočného odskakovania. Samozrejme, opticky zväčšujú veľkosť bajku a hlavne pri menšom ráme, čím ale vyzerá ešte lepšie.


Radíme
Blizz je osadený 1×12, čo je úplne super. Nemusíte toľko rozmýšľať, neustále tam niečo šťukať. Proste idete. Raz to vyskúšate a nikdy nebudete chcieť nič iné, nebodaj späť to staré. Hold, vlastné skúsenosti. Na asfalte sa trochu viac namakáte, ale v kopcovitom teréne prevýšenie ani nepocítite tým, že máte na výber až 12 prevodov. Predsa je to XC bajk určený presne na zvládanie takého prostredia. Všetky komponenty sú SRAM Eagle – zadný menič, radenie, kazeta aj reťaz.
Vidlicu Rock Shox SID so zdvihom 120mm som si trošku podfúkla a svoju prácu začala vykonávať hneď lepšie. Spolu s plášťami WTB Nine Line Race sme zasucha preleteli ako prašné cesty tak korene v lese bez najmenších problémov či náznakov nekľudu. V tomto odseku ešte spomeniem karbónovú sedlovku a riadítka, ktoré dolaďujú celkový feeling bajku.


Šup sa s ním na preteky
Ako som už spomínala, plášte sú perfektné do terénu. Nemali najmenší problém so štrkovým povrchom, na koreňoch a ani s jazdou po rozbitej lúke od kráv. Ľahkosť bajku mi pomohla v kopcoch, vďaka čomu som predbiehala aj množstvo chlapov. Rýchle a jednoduché radenie, stopercentné tlmenie vidlice a váha má len utvrdzujú v tom, že tomuto bajku nemám čo vytknúť. Skôr než som sa nazdala, ocitla som sa na druhom mieste v ženách a prekvapila tým aj samú seba.


Lúčenie
Bike mi jednoznačne sadol. Na dobré sa ľahko zvyká a toto je viac než dobré. Ponúka vám vysokú kvalitu v skvelom prevedení, rýchlosť v stúpaniach a zábavu v zjazdoch. Ja som ho musela vrátiť , ale je tu čas pre vás. Možno je to bike, ktorý práve hľadáte.

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *