Naše výlety

Tichou dolinou na bicykloch a peši na Tichý vrch s lekárom VZZS

V Tatrách opäť trošku posnežilo a sneh sa chytil aj na ceste v Tichej doline, kde turistov poriadne ubudlo a opäť sa z nej stáva divočina. Nás to neodradilo a napokon toho snehu je tak akurát na spestrenie, kolesá bicykla sa ním ešte celkom poľahky predierajú. Začíname na Podbanskom a modrá obloha sľubuje pekný deň. Vedľa mňa dupe Ján Kořínek – kamarát z detstva a dnes už cez desať rokov doktor leteckej záchrany a medzinárodný horský vodca.

 

Smerujeme hore Tichou dolinou na východnej strane Západných Tatier. Asfaltka po svoj koniec meria niečo cez 12 kilometrov, čo by peši bolo zbytočne dlhé. Takto na bicykloch ušetríme kopu času aj síl. Potom nás už čaká len turistický chodník do sedla Závory na hranici s Kôprovou dolinou. Je tu krásne a z našej strany ani nohy, len na hranici vidieť pár Poliakov, ktorí sa dostali na hrebeň z ich strany.  Jančiho cestou vyspovedám a čo-to prezradí o svojej bezpochyby zaujímavej práci.

To najhlavnejšie sa dozviete vo videu, no ak by ste mali túžbu stretnúť sa osobne a povypytovať sa viac, máte možnosť vyraziť s ním na túru prakticky kamkoľvek, stačí si vybrať na stránkach www.tatryguide.sk. Ak by ste chceli podporiť nás, môžete tak urobiť nákupom akéhokoľvek tovaru v našom eshope alebo predajni Bicyklom po Slovensku v Liptovskom Mikuláši.

 

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *