Akcie

Tour de Horný Liptov 2019

Prvý hornoliptovský nesúťažný MTB cyklomaratón s dĺžkou 65 km po cestách aj necestách podhoria Západných a Nízkych Tatier. Príďte spoznať alebo si prejsť najkrajšie kúty Horného Liptova na bicykli v priateľskej atmosfére 14. septembra 2019 so štartom od Liptovského Petra. Pripravili sme pre vás nový spôsob spoznávania Liptova na bicykli, keď s mapou v rukách budete hľadať jednotlivé stanoviská, ku ktorým bude aj sprievodné slovo. Po nájdení stanoviska si miesto v štartovacom letáku označíte pečiatkou a pokračujete podľa priloženej mapky na ďalšie miesto. Stanoviská budú umiestnené tak, aby nebolo jednoduché skrátiť si trať a vynechať niektoré z výživných stúpaní.

Navštívime spolu horský hotel Akademik v Račkovej doline, kde bude pre každého pripravené občerstvenie, pokračovať budeme Studenou dolinou, hore na Jochy a letisko, z Liptovského Ondreja do Konskej a popri lyžiarskom vleku v Žiari späť dolu do Smrečian.

Aby cyklisti moc nevytuhli, tam nám začína ďalší výstup na odbočku pod Háj Nicovo, odkiaľ bude nasledovať príjemný zošup dolu do mesta Liptovský Mikuláš. Mesto prebehneme po priamke Nicovo – Areál vodného Slalomu cez svetelnú križovatku Rachmaninovo námestie a cez terasu Krčmy Váh, kde bude opäť pripravené občerstvenie.

Po posilnení sa  vyrazíme na podhorie druhú stranu liptovskej kotliny, kde čaká na všetkých stará hradská vedúca cez Ploštín – Iľanovo – Závažná Poruba – Liptovský Ján, rovinky tu určite nečakajte, Liptov je v týchto končinách poriadne „hrbatý“. Zo Závažnej Poruby sa prejde do Liptovského Jána cez sedielko medzi Hrádkom a Rakytovicou, stúpanie sme dali pracovný názov „ očistec“.

Z Liptovského Jána to už je potom pohodička popod horu na Borovú sihoť a po hrádzi až do cieľa. V cieli bude pripravené občerstvenie, guláš a „ pivná pohotovosť“. Komu sa u nás bude páčiť, môže ostať do neskorého večera pri dobrom pive a muzike. Ostáva len modliť sa za priaznivé počasie.

Vzhľadom na náročnosť prípravy poprosíme o registráciu vopred, pri registrácii na mieste podujatia nevieme garantovať stravu a občerstvenie pre všetkých účastníkov. V prípade krajne nepriaznivého počasia si organizátor vyhradzuje právo zrušiť celé podujatie. Platba štartovného sa bude realizovať len v hotovosti pred štartom cyklomaratónu.

Hlavná základňa bude na futbalovom ihrisku v Liptovskom Peter a na trasu sa môžete vydať od 9:00 ráno. 

REGISTRÁCIA

 

 

4 komentáre ku článku “Tour de Horný Liptov 2019

 1. Robo Hlaváč píše:

  Zaregistroval som seba a potom manželku s tým, že som použil po mojej registrácii tlačítko “Použiť inú odpoveď” tak neviem či zobralo aj tú moju registráciu. Takže ak nie tak chceme prísť obaja. Ďakujem. Robo Hlaváč

  1. yasky píše:

   Dobrý deň, mám Vaše obe registrácie, tešíme sa na Vás

 2. Peťo píše:

  Zaregistroval som sa, samozrejme preto, lebo sa chcem zúčastniť, ale nikde som sa nedočítal, O KOĽKEJ hodine treba byť toho 14.9. a KDE PRESNE v Lipt. Petre?

  1. yasky píše:

   Dobrý deň, akcia sa uskutoční na futbalovom ihrisku v Liptovskom Petre, je to pred obcou v smere od Liptovského Hrádku, príjazd bude vyznačený z oboch smerov. Registrácia začína od 9. hodiny, oficiálny štart cyklomaratónu je naplánovaný na 10- tu hodinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *