Naše výlety

Tri kopy a Baníkov s Rasťom Hatiarom

Posledné pekné dni jesene sme strávili v horách a jednu z najkrajších turistických trás v Západných Tatrách s nami prešiel aj filmár a dokumentarista Rasťo Hatiar. Nechaj sa inšpirovať trasou a rozhovorom s ním.

Začali sme v ústi Žiarskej doliny, kde sme naskočili na ebajky aby sme ušetrili čas a sily cestou v doline. Napokon bolo všetko inak. Jeden motor sa rozhodol vypovedať službu a tak bola druhá polovica doliny ešte namáhavejšia ako na klasickom bajku. Nevadí. Zo Žiarskej chaty sme potom už stúpali pešo smerom do Smutného sedla a odtiaľ po krásnom hrebeni cez Tri kopy a Hrubú kopu. Občas sme niečo jedli a natočili časť rozhovoru. Nasledoval len rýchly zbeh do Lúčneho sedla a posledný skalný hrebeň na Baníkov. Odtiaľ už sa už v pohode dostanete na Príslop a cez Jalovecké sedlo späť na Žiarsku chatu.

Počasie nám prialo, bol to jeden z posledných pekných dní jesene tesne pred uzáverou turistických chodníkov, preto vám to tento rok už nevydá, ale možno poslúži ako tip na pekný výlet v Západných Tatrách v nasledujúcich letných sezónach. Predsa len Žiarska dolina je od Liptovského Mikuláša naozaj len na skok.

 

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *