Naše výlety

Večerná jazda pod Račkovu dolinu

Tretiu sezónu sú u nás už dobrým zvykom štvrtkové večerné jazdy Liptovom. Nazŕňame sa pred naším obchodom a 17:15 štartujeme do lúk, polí a lesov. Podobne tomu bolo aj uplynulý štvrtok 9. augusta roku pána 2018. Vyštverali sme sa z Okoličného až hen na Veternú Porubu v stúpaní, ktoré moc nepoľavuje na celej svojej dĺžke, ale zas dobre, aspoň o to viac chutia výhľady.
Nasledoval zjazd do Ondreja a ďalšie stúpanie na pristávaciu plochu letiska. Vzlietnuť sa nepodarilo nikomu, nuž sme pekne na kolesách po zemi pokračovali stúpajúc do pedálov tatranským lesom pod ústie Račkovej doliny.

Slnko sa s nami lúčilo za horizontom a jeho posledné lúče pohltila tmavá farba Kofoly na hotely Orešinca. Požuli sme tyčinky i dobošky – no kto čo mal a hybaj dolu. Vyhýbajúc sa výtlkom v ceste sťa pravý Ementál “dobíjame” Pribylinu a potom už hybaj zas na poľné cesty smer Jamník. Posledné stúpanie a na krajinu padá tma, našťastie je parádny letný večer a tak si v teple šuštíme do Beňadikovej. Prefrčíme družstvom na chov psov – teda aspoň tak to vyzeralo, lebo ich tam bolo viac ako kráv. Nikoho nezožrali chvalabohu a tak sme v zdravý uzreli konca výletu.
Spolu sme prefrčali cca 40km a nastúpali vlažných 600 metrov výškových. Vidíme sa na ďalšom výlete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *