Naše výlety

Večerná jazda s opekačkou

Konečne prestalo liať a dočkali sme sa slnka aj na Liptove. Škoda nevyužiť. Nuž sme vo štvrtok (ako inak) po práci naskákali na bicykle a hybaj do krajiny.  Priblížili sme sa k Západným Tatrám, sprobuvali oňahdy novú asfaltku pod horou smerom na Matiašovce a krížom cez lesy útokom na Liptovský Trnovec.

Večer parádny, teplý, ako sa na leto patrí. Zostávalo nám už len pár stoviek metrov k vytýčenej horskej prémii, keď sa slnko porúčalo za kopca. Západ teda neuvidíme, ale nevadí.
Už predom sme si sem dotrepali drevo, ktoré sme umne skryli do trávy. Našťastie nezmoklo. Rozkladáme oheň a z batôžkov už vykúkajú špekačky, slaninky a každému čo po chuti. Oheň praská, výhľad prenádherný, bruchá plné a my si užívame pohľad na búrku niekde za Nízkymi Tatrami, lepšiu idylku si ani predstaviť nevieme.

Je čas zabrať sa domov. Pomaly schádzame do dediny a čakajú nás posledné kilometre spiatočnej cesty do LM. Vyzbrojení blikačkami, niektorí i svetielkami vytvoríme pestrého hada plaziaceho sa krajnicou k mestu. Dobojované! Kto môže, ide ešte na rozlúčkové pivo a kto nie, reže po cyklochodníku domov. Dvere na obchode otváram tesne pred polnocou a myslím, že to bol ďalší parádny výlet s parádnymi ľuďmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *