Naše výlety

Veľký Bok v Nízkych Tatrách z Malužinej bicyklom aj peši.

Už dlhší čas pokukujem o menej známych kopčekoch v okolí Čierneho Váhu. Akoby kameňom dohodil sa v jeho blízkosti nachádza Veľký Bok. Navôkol nájdeme  veľa  céčok, no môj prst na mape padol práve na malužinské. V konverzácii  s kamarátkami sa dozvedám, že práve túto trasu zvažujú nejaký ten piatok. Slovo dalo slovo a hneď zaránky vyberáme bicykle z auta.

Rannú rosu vystriedal prízemný mráz a tak chlad oziaba na prstoch kým v doline nenájdeme  prvé slnečné lúče. Po predošlej dohode s mojou sestrou, ktorá v Malužinskej doline pracuje, nechávame bicykle v kôlničke chaty v Hodruši, a ďalej pokračujeme pešo. Na hrebeni zisťujeme, že podmienky sú tu ideálne aj pre bicykel no kvôli ochrane Národného Parku Nízke Tatry tu s ním radšej neprovokujeme.

Túra je to naozaj nenáročná, ani sa nenazdáte sa už ste aj na vrchole. Naskytanú sa vám nádherné výhľady na naše majestátne Západné a Vysoké Tatry, no okrem nich sa môžete pokochať aj Kráľovou hoľou alebo Ďumbierom, keďže Veľký Bok leží mimo centrálneho hrebeňa Nízkych Tatier.

Po pauzičke a parádnom občerstvení utekáme dole, pretože od lesníkov na lesnej správe Malužiná sme dostali aj fajn doporučenie na krátky okruh k Tajchu a preto by sme to radi stihli ešte do tmy. Nenáročná trasa vás prevedie malebným lesom v ktorom nájdete nejednu rozprávkovú chalúpku – horáreň, minerálny prameň – Malužinskú kyslú vodu a v neposlednom rade tajch, pri ktorom sme si dali posledný oddych pred cestou domov.

To bolo z toho výletu všetko. Ak sa vám páčil, možno nájdete u nás inšpiráciu aj na ďalšie pekné miesta. Bicyklom po Slovensku nájdete aj na facebooku, instagrame, youtube a v neposlednom rade nás nájdete aj v našej kamennej predajni v Liptovskom Mikuláši.

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *